Розпочинаємо другу чверть!!!
Розпочинаємо другу чверть, хоч у новій нормативці й знищено поняття чвертей.
Чому радіємо? Тому, що ми її розпочинаємо. Цікава річ цей COVID-19. Він вчить нас цінувати прості речі. Повернення до класу за парти, навчання в очному, звичному режимі - все, що ми так часто ще недавно піддавали нищівній критиці, стає розкішшю.
Друга чверть має свої особливості:
1. Вона найкоротша та завершує перший семестр. Її фіналом буде семестрове оцінювання.
2. Це період зміни погодних умов та, як правило, зростання респіраторних захворювань.
Отже викликів не меншає. Та ми маємо навчати й пам'ятати, що жоден COVID не може стати на заваді виконання законодавства. Про що це я? Про те, що освітній процес "має тривати НЕ МЕНШЕ 175 днів".
Структура навчального року (за чвертями, півріччями, семестрами), тривалість навчального тижня, дня, занять, відпочинку між ними, інші форми організації освітнього процесу встановлюються закладом загальної середньої освіти у межах часу, передбаченого освітньою програмою. Режим роботи закладу загальної середньої освіти визначається закладом освіти самостійно на основі відповідних нормативно-правових актів.
Основним документом, що забезпечує досягнення учнями визначених відповідним Державними стандартами результатів навчання є освітня програма закладу загальної середньої освіти., що схвалюється педагогічною радою закладу освіти та затверджується його керівником. Основою для розроблення освітньої програми є стандарт освіти відповідного рівня.
Оцінювання результатів навчання учнів у закладах загальної середньої освіти урегульовано такими документами: - Закон України «Про повну загальну середню освіту» (стаття 17); - Порядок переведення учнів (вихованців) закладу загальної середньої освіти до наступного класу, затверджений наказом Міністерства освіти і науки України 14.07.2015 № 762 (у редакції наказу Міністерства освіти і науки України від 08.05.2019 № 621), зареєстрований в Міністерстві юстиції України 30.07.2015 за № 924/27369; 4 - Інструкція з ведення класного журналу 5-11(12)-х класів загальноосвітніх навчальних закладів, затверджена наказом Міністерства освіти і науки України від 03.06.2006 № 496.
При організації освітнього процесу в карантинних умовах має забезпечуватись:
- соціальне дистанціювання;
- мінімізація переміщення здобувачів освіти та комунікація між ними в межах закладу освіти;
- дотримання нормативів наповнюваності класів та інших вимог законодавства про освіту.
Важливо продовжити навчання педагогів у напрямі опанування інформаційними технологіями та їх ефективного використання в роботі. В умовах нового формату освітньої діяльності в Україні рекомендуємо вчителям закладу освіти вдосконалювати також цифрові компетентності, які активізують пізнавальний інтерес учнів до використання додаткових навчальних матеріалів, розміщених на освітніх електронних ресурсах.
Дорогі здобувачі освіти, шановні батьки! Ви можете бути спокійними! Наш заклад повністю забезпечений всім необхідним.
Закликаю всіх триматися разом, як одна велика освітянська родина і не слухати фейкову інформацію, а довіряти тільки першоджерелам!
Дякую всім колегам! Зі стартом у нову чверть!